spawanie bloków silnikaBloki silnikowe
Potłuczone w czasie wypadków, potłuczone przez oderwane korbowody
zebatki głowic silnikaObudowy skrzyń biegów
Również przekładnie, uszkodzone w wyniku awarii trybów, potłuczone i popękane
odlewy żeliwne głowicOdlewy żeliwne
Pęknięte obudowy i korpusy maszyn, prasy hydrauliczne, płaty śrub okrętowych, tuleje
... oraz odlewy i elementy z innych materiałów, o których przeczytasz więcej w zakładce Zastosowanie

kontakt@naprawa-metalock.pl
kom. 0 604-593-508

 

Wiktor Balcerak
95-040 Koluszki
ul. Żelazna 3

Pozycjonowanie:
Virtual Development
metalock

Silnik Perkinsa – Pęknięty blok silnika

Metalock jest w pełni opatentowany i uznany za najlepszą metodę naprawy pękniętych, wyłamanych oraz rozbitych odlewów żeliwnych, stalowych i aluminiowych. Proces jest czysto mechaniczny i jest z powodzeniem stosowany w szerokim zakresie napraw różnych elementów w wielu branżach przemysłu od ponad 70 lat. W przypadku naszej firmy najczęstszym miejscem oraz najbardziej narażonym na uszkodzenie podzespołem jest pęknięty blok silnika, którego uszkodzenie powstaje poprzez zamrożenie lub też oderwanie korbowodu. Silniki, w których najczęściej powstają uszkodzenia to: silnik leylanda, silnik perkinsa, silnik MAN’a, DAF’a, SCANIA,  silnik C330 oraz C360.

Główną przewagą procesu Metalock w porównaniu do napraw metodą spawania i klejenia jest fakt, że nie wprowadza on naprężeń termicznych, nie powoduje deformacji naprawianego elementu i zazwyczaj nie wymaga dalszej obróbki skrawaniem. Czynniki te sprawiają że w przypadku niespodziewanej awarii skracany do minimum jest czas przestoju urządzenia.

NA CZYM POLEGA METODA METALOCK
Naprawa metodą Metalock polega na wbijaniu połączonych ze sobą klinów w uprzednio przygotowane otwory wzdłuż i poprzek pęknięcia. Kliny te wykonane są ze stopów niklu, co powoduje że zachowują wysoką plastyczność, tak że po umieszczeniu ich w otworach, stanowią praktycznie jedność z materiałem z którego wykonany jest naprawiany element.

pęknięty blok silnika    spawanie bloków silnika

Kliny wytwarzane są w różnych wymiarach, co pozwala dobrać ich odpowiednią wielkość w stosunku do gabarytów naprawianej części. Użycie klinów o wysokiej wytrzymałości przywraca wysoki stopnień oryginalnej wytrzymałości własnej naprawianego elementu.

Silnik Perkinsa – Naprawa

Silnik Perkinsa to silnik Diesla produkowany w Wielkiej Brytanii, który znajduje zastosowanie przede wszystkim w marynarce i rolnictwie. Wiele firm produkujących ciągniki i maszyny rolnicze wykorzystuje silnik Perkinsa w swoich produktach – jest to między innymi Landini, Claas czy polski Ursus. Naprawa metodą metalock umożliwia naprawę silników Perkinsa.

ZALETY NAPRAWY METODĄ METALOCK

  • naprawa może być i zazwyczaj jest wykonywana na miejscu u klienta, co w dużym stopniu skraca czas przestoju naprawianej maszyny
  • zostaje zachowany stan oryginalnej powierzchni
  • wewnętrzne naprężenia zminimalizowane są do minimum
  • naprawa metodą Metalock pozwala uniknąć kosztów wymiany drogich części
  • obszar pęknięcia podczas naprawy jest całkowicie zimny, co nie powoduje powstawania nowych naprężeń jak w przypadku stygnięcia materiału po spawaniu
  • przywrócenie szczelności naprawionego elementu
Strona główna | Opis metody | Zastosowanie | Realizacje | Kontakt Copyright © www.naprawa-metalock.pl 2004-2013